24 kwiecień 2023

Mazowieckie/ Policjanci zabezpieczyli kontrabandę z papierosami

Czerwińscy policjanci zabezpieczyli 2400 paczek papierosów różnych marek, które nie miały polskich znaków akcyzy. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się mieszkaniec powiatu siedleckiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Jak podał kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Czerwinie ustalili, że po terenie gminy może poruszać się pojazd, w którym przewożony będzie nielegalny towar.

Akcja policyjna miała miejsce w miniony czwartek. Zatrzymano wytypowany pojazd. Ustalenia policjantów potwierdziły się. Siedzący za kierownicą 56-letni mężczyzna przewoził kontrabandę.

W samochodzie znaleziono papierosy, które nie miały polskich znaków akcyzy. Na miejsce skierowano także funkcjonariuszy z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar, a liczba sztuk przewożonych papierosów wynosiła aż 48 tysięcy. Teraz 56-latkowi grozi wysoka grzywna i kara nawet do 3 lat więzienia.

Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży skarb państwa straciłby ponad 60 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków. (PAP)

autorka: Maja Gasperowicz

mgie/ mark/