8 luty 2024

Zatrzymano 40-latka, który wywołał fałszywy alarm pożarowy w noclegowni

zdjęcie: Zatrzymano 40-latka, który wywołał fałszywy alarm pożarowy w noclegowni / pixabay/959592
Zarzut wywołania fałszywego alarmu o zagrożeniu przedstawiono mężczyźnie, który zawiadomił służby, że z okien noclegowni w Łowiczu wydobywa się dym. 40-latek został zatrzymany, był nietrzeźwy. Grozi mu do 8 lat więzienia - podała w czwartek rzeczniczka łowickiej policji nadkom. Urszula Szymczak.
REKLAMA

W Łowiczu (Łódzkie) na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, zgłaszając, że z okien łowickiej noclegowni w Łowiczu wydobywa się dym. "Na miejsce skierowano służby ratownicze. Alarm był fałszywy" - podkreśliła Szymczak.

"Zgłaszający zdarzenie mężczyzna został zatrzymany" - poinformowała. "Wcześniej będąc pod wpływem alkoholu, zgłosił się do noclegowni, gdzie udzielana jest pomoc bezdomnym. Warunkiem jej udzielenia jest bycie trzeźwym. Pijany 40-latek był wulgarny i agresywny, awanturował się, zakłócając pracę ośrodka, a policjantom podawał fałszywe dane" - przekazała rzeczniczka łowickiej policji.

Mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Postawiono mu zarzut wywołania fałszywego alarmu o zagrożeniu. Grozi mu do 8 lat więzienia oraz wysoka kara pieniężna.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łowicz
6.5°C
wschód słońca: 06:22
zachód słońca: 17:21
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łowiczu

kiedy
2024-03-15 19:00
miejsce
Poprawiny, Łowicz, ul. Zduńska 52
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-16 19:00
miejsce
Łowicki Ośrodek Kultury, Łowicz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-05 19:00
miejsce
Łowicki Ośrodek Kultury, Łowicz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-14 16:00
miejsce
Łowicki Ośrodek Kultury, Łowicz,...
wstęp biletowany