24 lipiec 2020

Złodziej sklepowy tafił za kratki

18-latek trafił na 3 miesiące do aresztu po tym jak dopuścił się czterech przestępstw. Kradzieży rozbójniczej i kradzieży w warunkach recydywy, za co grozi mu kara co najmniej 10 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
łódzkie
5935
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

20 lipca 2020 roku łowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję domową w gminie Bielawy, gdzie doszło do awantury. Sprawca groził jednemu z domowników, a po przybyciu na miejsce policjantów, pijany mężczyzna znieważył funkcjonariuszy oraz zmuszał do zaniechania prawnej czynności służbowej. 18-latek został zatrzymany. Jak ustalili policjanci mężczyzna popełnił 4 przestępstwa. Oprócz gróźb karalnych i znieważenia funkcjonariuszy trwały bowiem czynności prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w sprawie kradzieży rozbójniczej i kradzieży. Policjanci ustalali miejsce pobytu podejrzewanego o te przestępstwa mężczyzny.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w połowie czerwca, w centrum Łowicza, gdzie sprawca ukradł butelkę wódki, a następnie użył przemocy wobec pracownika ochrony i uciekł. Dzięki dobremu rozpoznaniu, kryminalni ustalili sprawcę przestępstwa. Do kradzieży zaś doszło w maju tego roku, gdzie w sklepie rtv-agd ukradł tefon o wartości ponad 1500 zł. Jak się okazało przestępstw kradzieży rozbójniczej i kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu teraz wyższy wymiar kary niż 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu 18-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
5935
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łowiczu