13 październik 2023

Polska przedsiębiorczość, polskie firmy muszą być górą

zdjęcie: Polska przedsiębiorczość, polskie firmy muszą być górą / fot. PAP
fot. PAP
Zaszła zmiana "od Polski zwijanej" do takiej, w której każda gmina odczuwa inwestycje. Wcześniej funkcjonowało podejście, w ramach którego wyprzedawano majątek; dziś polska przedsiębiorczość, polskie firmy muszą być górą - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas konferencji w Zakładzie Przetwórstwa Mięsnego "Płatek" w Nowej Wsi Szlacheckiej (woj. Małopolskie) podkreślił, że dziś "polska przedsiębiorczość, polskie firmy muszą być górą". Dodał przy tym, że nie zawsze funkcjonowało takie podejście, a wcześniej polskie firmy były wyprzedawane.

"Wyprzedany majątek za 58 mld zł i gdzie są te pieniądze? Gdzie one się podziały? Warto, żeby każdy zadawał sobie to pytanie, bo zbliżamy się do decydującego momentu, gdzie te 8 lat, przez które szliśmy do przodu, rozwój Polski postępował, może prysnąć jak bańka mydlana" - powiedział premier Morawiecki.

Zachęcał do tego, by rozejrzeć się wokół siebie i zobaczyć, że zaszła zmiana "od Polski zwijanej" do takiej, w której każda gmina odczuwa inwestycje, gdzie minimalne wynagrodzenie przekracza 20 zł za godzinę, gdzie budowana jest najsilniejsza armia lądowa w Europie, a emeryci otrzymują 13., 14. emeryturę oraz godziwe waloryzacje.

"Tak zostanie ,szanowni państwo, jeżeli taki będzie wasz wybór, taki będzie wasz werdykt 15 października" - powiedział premier.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk, Grzegorz Bruszewski

amk/ gb/ sdd/