10 wrzesień 2020

90 uczniów łódzkiej podstawówki na kwarantannie po potwierdzeniu SARS-CoV-2 u nauczyciela

fot. By Darekm135 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22172910
Po potwierdzeniu koronawirusa u nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi 90 jej uczniów trafiło na kwarantannę – powiedział PAP w czwartek wieczorem rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz.
Koronawirus
łódzkie
6079
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

O zakażeniu koronawirusem w łódzkiej podstawówce poinformowało w czwartek po południu biuro prasowe prezydenta Łodzi.

"Trwa postępowanie epidemiologiczne. +Gospodarzem+ postępowania jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi, na której wytyczne czekamy" – napisano w przesłanym PAP komunikacie służb prasowych prezydent miasta.

"Potwierdzam, że ok. 90 uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi oraz członków ich rodzin zostało poddanych kwarantannie" – powiedział PAP rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz. "To uczniowie klas starszych: szóstej, siódmej i dwóch ósmych" – dodał.

"Kwarantanna uczniów i ich bliskich ma charakter prewencyjny a postępowanie służb sanitarnych jest w toku" – zaznaczył Solarz.

Po potwierdzeniu przypadku koronawirusa decyzję o zmianie trybu nauczania w placówce oświatowej może podjąć jej dyrektor po konsultacji z sanepidem. W przypadku szkoły nr 23 o takiej decyzji jeszcze nie poinformowano.

W woj. łódzkim do piątku w zdalnym trybie nauczania pozostanie blisko 150 uczniów Szkoły Podstawowej w Byszewie w gminie Kutno i 125 uczniów oraz 17 nauczycieli z Bolimowa w powiecie skierniewickim. W obu szkołach koronawirusa wykryto u nauczycieli. W Liceum Salezjańskim w Łodzi w trybie zdalnym uczą się w 43 osoby. W łódzkiej British International School kwarantanną objęto 18 osób.

W regionie łódzkim jest 1648 publicznych i 525 prywatnych placówek edukacyjnych. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
6079
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łowiczu