17 czerwiec 2020

Po wykryciu kolejnych ognisk koronawirusa punkt wymazowy w Opocznie

W Opocznie (woj. łódzkie) ponownie będzie uruchomiony tzw. punkt wymazowy do pobierania próbek na obecność SARS-CoV-2. Punkt prowadzony będzie przez żołnierzy z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wojewoda łódzki uważa, że ognisko zakażeń w powiecie opoczyńskim może się poszerzać.
Koronawirus
łódzkie
3420
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W Opocznie, na południowym wchodzie województwa łódzkiego, od czwartku ponownie będzie uruchomiony tzw. punkt wymazowy prowadzony przez żołnierzy z 9ŁBOT - podał rzecznik prasowy brygady mjr Arkadiusz Rubajczyk.

"Punkt powstanie w Ostrowie k. Opoczna, czyli w miejscu, w którym już funkcjonował w okresie od 5 do 26 maja br. Decyzja wojewody łódzkiego jest związana z sytuacją epidemiologiczną w powiecie opoczyńskim" - poinformował major Rubajczyk.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński już w poniedziałek zwrócił uwagę, że " nie można powiedzieć, że sytuacja w powiatach opoczyńskim, pajęczańskim i sieradzkim jest opanowana."

Władze województwa w porozumieniu z rządem i kierownictwem instytucji sanitarnych monitorują sytuację na południu regionu łódzkiego, gdzie notuje się ostatnio coraz więcej zachorowań na COVID-19.

"To teraz powiaty pajęczański, sieradzki i opoczyński. Trudnym miejscem jest jeszcze Tomaszów Mazowiecki (zakażenia w szpitalu - PAP). Z naszych analiz epidemiologicznych wynika jednak, że najwięcej zakażeń może być, niestety, w powiecie opoczyńskim" - powiedział na początku tygodnia PAP wojewoda Bocheński.

Potwierdza to starosta opoczyński Marcin Baranowski. O kolejnych 16 zakażeniach w powiecie opoczyńskim poinformowano w poniedziałek. To tzw. zakażenia imprezowe, czyli takie, które mogły pojawić się na rodzinnych uroczystościach, m.in. na weselu, na którym w sąsiednim powiecie przysuskim (woj. mazowieckie) było prawie stu mieszkańców powiatu opoczyńskiego. Wykryto też przypadki koronawirusa w szpitalu w Opocznie.

We wtorek w powiecie opoczyńskim potwierdzono 17, a w środę 7 kolejnych zachorowań na COVID-19.

W powiecie opoczyńskim od początku epidemii zakażonych zostało 337 osób, z czego 138 choruje teraz. Wyzdrowiały 183 osoby. Zanotowano 15 zgonów, byli to m.in pensjonariusze ewakuowanego po Wielkanocy domu pomocy społecznej w Drzewicy. Teraz kwarantannie w powiecie opoczyńskim poddanych jest 612 osób. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
3420
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łowiczu