15 wrzesień 2020

Warszawa: 35 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa wśród nauczycieli, uczniów i dziecka

Od 1 września w Warszawie odnotowano 35 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa wśród nauczycieli szkół, przedszkoli, ośrodków, czy poradni - poinformował we wtorek stołeczny ratusz.
Koronawirus
łódzkie
5935
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Jak przekazał warszawski ratusz pomimo stosowania się do pandemicznych ograniczeń i zaleceń przez pracowników oświaty, uczniów i przedszkolaków, liczba zakażeń wciąż rośnie. Odnotowano ich już kilkadziesiąt, a kilkuset uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi przebywa aktualnie na kwarantannie.

Urzędnicy przekonują, że stolica przygotowała swoje placówki do pracy w dobie pandemii m.in. opracowała zalecenia i wytyczne. Sfinansuje też szczepienia przeciw grypie dla 43 tys. pracowników oświaty.

"Niestety liczba zakażeń wciąż wzrasta. Tydzień temu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, a teraz mamy już 35. Pojawiają się w kolejnych jednostkach i dzielnicach. Pracujemy nad zakupem szczepionek na grypę dla wszystkich pracowników oświaty. Pieniądze trafiły już do dzielnic, niebawem ruszą zakupy. Myślę, że pierwsze rozstrzygnięcia będą za góra dwa-trzy tygodnie. Spróbujemy pomóc jeszcze w ten sposób" - poinformowała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

We wtorek stołeczny ratusz podał najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem wśród nauczycieli szkół, przedszkoli, ośrodków, czy poradni w stolicy. Wynika z nich, że od 1 września w Warszawie odnotowano 35 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa.

Dotyczą one 16 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ, Bielan, Ursusa, Wawra i Bielan; 16 uczniów ze szkół ponadpodstawowych (zespołów szkół i liceów), bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, szkół podstawowych ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi-Południe, Wawra, Bemowa i Targówka oraz u dziecka z przedszkola na Bemowie, a także 3 pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie.

"Obecnie zajęcia stacjonarne są zawieszone tylko w jednej placówce - Międzyszkolnym Ośrodku Wychowawczym (do 19 września)" - podał ratusz.

W trzech placówkach na Woli i Bemowie (szkole podstawowej specjalnej, przedszkolu i szkole podstawowej) część klas oraz grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie (w szkole specjalnej do końca grudnia br., a w pozostałych do 17-21 września). Z kolei dwie placówki - szkoła podstawowa na Targówku i liceum na Woli czekają na decyzje, dotyczące dalszej formy prowadzenia zajęć.

Urzędnicy poinformowali również, że do miasta od 1 września wpłynęło 77 zgłoszeń, dotyczących zagrożenia spowodowanego COVID-19. Zgłoszenia wpłynęły od 16 przedszkoli, 2 zespołów szkolno-przedszkolnych, 23 szkół podstawowych, 12 zespołów szkół, 14 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 2 szkół podstawowych specjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

"275 osób przebywa aktualnie na kwarantannie. W tej grupie jest 227 uczniów (wraz z rodzicami), 40 nauczycieli, jedna pielęgniarka szkolna oraz 7 pracowników administracji i obsługi" - przekazał ratusz. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
5935
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łowiczu